Medlemmar i CeGes

securedownload (1)

Eva Gustafsson/ Sång,Klaviatur

Eva är utbildad lärarpedagog med musikinriktning med 15 års erfarenhet av arbete
med musik i skolan i Kiruna.
Hon har under två års tid varit musiklärare för de dåvarande musikklasserna
som bedrevs på Högalidskolan.

537277_405661612851306_1757141944_n

Jan Sydberg/ Klaviatur,Sång,Sax,Dragspel

securedownload

Carina Higberg/ Bas,Sång

Carina är utbildad musiklärare med 25 års erfarenhet från Kulturskolan i Kiruna.
Hon har under sin tid på Kulturskolan arbetat med musik på olika sätt bl.a. som
instrumental-, kör- och kompanjonlärare i förskola/skola.

securedownload (2)

Martin Alavaara/ Gitarr

securedownload (3)

Kenneth Isaksson/ Trummor

securedownload (5)

Harrry Timander/ Trummor,Sång

E-mail till CeGes:
jan sydberg@cegeskiruna.se
eva.gustafsson@cegeskiruna.se
carina.higberg@cegeskiruna.se
martin.alavaara@cegeskiruna.se
kenneth.isaksson@cegeskiruna.se
harry.timander@cegeskiruna.se
Presskontakt Jan Sydberg
Bokningsagent Jan Sydberg   jan.sydberg@cegeskiruna.se
Annonser

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s